Popiežius Pranciškus atvirai pasisakė, kad palaiko vienalyčių partnerysčių institutą. Natūraliai kyla prieštaringos reakcijos: vieniems tai patinka, kitiems – nepatinka. Vyksta diskusija, ginčas. Šio ginčo reikšmė neginčytina tiek tikintiems, tiek netikintiems – visiems. Ir todėl vertėtų išsiaiškinti: ką gi iš tikrųjų reiškia šis popiežiaus pasisakymas?
▼
2020 m. spalio 25 d., sekmadienis
2020 m. spalio 24 d., šeštadienis
Sergejus Kurginianas: vienintelė alternatyva technokratinei diktatūrai – komunizmas
Vakcinacija kai kuriais atvejais gali tik sustiprinti susirgimą arba pavojingai jį modifikuoti, naujoje dokumentinio ciklo „Koronavirusas – jo tikslas, autoriai ir šeimininkai“ serijoje teigia politologas, judėjimo „Laiko esmė“ lyderis Sergejus Kurginianas.
2020 m. spalio 23 d., penktadienis
„Čipolino“ autoriui, rašytojui Džaniui Rodariui – 100
Prieš šimtą metų, 1920 m. spalio 23 d., gimė vedantis italų rašytojas, jau keleto vaikų kartų tiek savo tėvynėje, tiek visame pasaulyje numylėtinis, Džanis Rodaris. Daug kam jis žinomas kaip „Čipolino nuotykių“, „Dželosomino melagių šalyje“ ir daugelio kitų knygų autorius, bet pažvelgus į jo biografiją paaiškėja, kad už jo kūrybos būta didžiulio gyvenimiško patyrimo, o svarbiausia – siekio ne linksminti vaikus, bet mokyti juos žvelgti į gyvenimą atvertomis akimis ir juose žadinti kūrybinį pradą.
2020 m. spalio 21 d., trečiadienis
Valinskas prieš Tomaševskį: klouno „pajuokavimas“ ar išsiliejusi fašisto tulžis?
Kone visa Lietuva aptarinėja, kaip „Delfio“ studijoje šoumenas, buvęs „klounų partijos“ lyderis ir liūdnai pagarsėjusios 2008-ųjų „naktinės reformos“ bendraautorius Arūnas Valinskas pareiškė, kad, atseit, tokius kaip Lietuvos lenkų lyderį Voldemarą Tomaševskį „reikia šaudyti“... Ir nors nekeista, kad pastarasis Valinską padavė į teismą, įdomu yra tai, kad šis Valinsko pasisakymas sulaukė jau ir prezidento Nausėdos, ir premjero Skvernelio pasmerkimo. Iš tiesų – kaip šitai suprasti?
2020 m. spalio 20 d., antradienis
Kaip atrodo susirgimas „koronavirusu“? – pasikalbėjimas su skaitytoju
Per visus įsivaizduojamus kanalus toliau tęsiantis isterijai dėl COVID-19, vienas nuolatinis „Kibirkšties“ skaitytojas, geras mūsų draugas Kryžmantas Dūda kreipėsi į redakciją su įdomia žinia – kad jo žmonai diagnozuotas vadinamasis „koronavirusas“ ir tiek jis, tiek visa jo šeima dabar yra „saviizoliacijoje“. Ir kadangi „kovidininką“ Lietuvoje sutikti yra reta, o ir šnekamu klausimu daug visokių spekuliacijų – nutarėme pasikalbėjimą su Kryžmantu paskelbti ir kitiems mūsų skaitytojams neilgo interviu pavidalu.
2020 m. spalio 19 d., pirmadienis
Džonas Ridas – „10 dienų, kurios sukrėtė pasaulį“
Jau 100 metų, kaip 1920 m. spalio 17 d. mirė tarptautinio komunistinio judėjimo veikėjas, amerikiečių žurnalistas Džonas Ridas, labiausiai žinomas dėl savo knygos apie 1917 m. Spalio revoliuciją – „10 dienų, kurios sukrėtė pasaulį“: šiame darbe detaliai ir gyvai aprašomi paties autoriaus tiesiogiai matyti bei išgyventi įvykiai, lėmę pirmosios pasaulyje socialistinės valstybės – Tarybų Rusijos – susikūrimą. Šia proga kviečiame savo draugus ir skaitytojus susipažinti su šiuo žmogumi bei jo garsiąja knyga (kurią galima atsisiųsti paspaudus čia).
2020 m. spalio 13 d., antradienis
2020 m. spalio 11 d., sekmadienis
Frydrichas Engelsas. Dėl ankstyvosios krikščionybės istorijos (III)
Trečioje ir paskutinėje F. Engelso straipsnio „Dėl ankstyvosios krikščionybės istorijos“ dalyje išaiškinama ankstyvosios krikščionybės, kaip judėjimo, socialinė bazė, kaip anksčiausias krikščioniškas tekstas nagrinėjamas Apreiškimas Jonui – nustatomas apytikslis knygos parašymo laikas, realios, istorinės jos mistiškai skambančių teiginių reikšmės.
2020 m. spalio 8 d., ketvirtadienis
2020-ųjų Seimo rinkimų klausimu
Rinkimai į Seimą – jau netrukus. Prasideda ir elektroninis balsavimas. Ryšium su tuo, pagaliau reikia aiškiai atsakyti į eilę tiek mūsų draugų, tiek apskritai vadinamųjų „nesistemininkų“ ir „antisistemininkų“ tarpe keliamų klausimų: ar eiti balsuoti ir, jei eiti – tai už ką gi? Pagaliau, kas čia dabar vyksta su šitais rinkimais ir kokia to socialinė, politinė reikšmė?
2020 m. spalio 4 d., sekmadienis
Užmirštas poetas – Juozas Macevičius
Ne
paslaptis, kad jau 30 metų viešpataujančio zoologinio antitarybiškumo ir
antikomunizmo dėka, daugybė tarybinio laikotarpio dvasios turtų – kaip ir,
atitinkamai, tų dvasios turtų kūrėjai – spėjo nugrimzti į užmarštį. Tarp jų –
ir poeto Juozo Macevičiaus (1928-2011) kūryba, į kurią šiandien, jo gimimo
dienos proga, ir kviečiame naujai pasižiūrėti.